vrijdag, 18 mei 2012  

grote letters kleine letters normale letters
Wedstrijdverslag Streefkerk D1 - Pelikaan D2: 1 - 7

Vandaag moesten we gelukkig pas om 10 uur spelen tegen Streefkerk. In eerste instantie was de begintijd 8.30 uur. Persoonlijk vind ik zo’n vroeg tijdstip wel lekker maar ik begreep dat er veel ouders waren die 10 uur toch een betere tijd vonden. Het veld lag er prachtig bij. Nog nat van de dauw, je kon het gras ruiken en een heerlijk zonnetje. Alle ingredienten voor een lekkere pot voetbal. De warming up was goed geregeld door Jesse, de mannen waren serieus bezig.

We hadden vandaag overigens maar 1 wissel. Thomas kon niet spelen maar was er natuurlijk wel bij (klasse Thomas!), Levi en Martijn moesten D1 versterken. Ik heb begrepen dat het een moeilijke wedstrijd was, maar onze mannen hebben het goed gedaan. Het belangrijkste punt voor de wedstrijd van vandaag was direct druk op de bal geven bij bal verlies.

Dat dit belangrijk is bleek wel uit het feit dat we al binnen 2 minuten voorstonden. Streefkerk nam de aftrap waarna we gelijk op de bal gingen jagen. Eenmaal in balbezit werd Jordy goed gelanceerd en stonden we met 0-1 voor. Zou dit weer een walk over worden? Streefkerk bleek toch een andere tegenstander dan GSC. Het voetballen ging wat moeilijker, de tegenstander was ook lekker fel.Het spel ging een beetje op en neer voor de rust. Met een beetje meer geluk had Streefkerk er ook 1 of 2 kunnen scoren. Maar Tim bleek vandaag in een bloedvorm en hield zijn doel schoon. Rust stand was 4-0.

Na de rust was het spelbeeld min of meer gelijk aan dat van voor de rust. We scoorden er nog 3, de tegenstander schoot 1 keer raak. Einduitslag was dus 1-7!. Er zaten een paar goede, uitgespeelde goals tussen. Ondanks de ruime score was het voetballend nog niet helemaal top. Soms ging de bal lekker van de ene kant naar de andere kant via de centrale spelers (Seth, Jesse, Flint, Jesse). Maar nog te vaak bleef de bal te lang op één kant van het veld. De verdediging dekte soms op te grote afstand waardoor de spitsen van de tegenstander vaak alle tijd en ruimte hadden om de bal te controlen en af te spelen.

Het middenveld schakelde soms te laat over naar verdedigend voetballen waardoor de verdediging tegen een overmacht kwam te staan. Hieruit kwamen een paar goede kansen voor Streefkerk voort, maar zoals gezegd was Tim een te groot struikelblok voor de tegenstander. De voorhoede liet de tegenstander soms te gemakkelijk opbouwen waardoor de rest van het elftal soms moest kiezen en hierdoor dus uitgespeeld werd.

Als we als team het de tegenstander moeilijk willen maken dan moeten we allemaal onze stinkende best doen om de bal zo snel mogelijk weer te veroveren bij bal verlies. De eerste wedstrijd tegen GSC was tot nu toe de beste. De wedstrijd tegen Streefkerk was gelukkig veel beter dan vorige week tegen Emma. 

Ik heb de stand bekeken vandaag. Oranje Wit is nog ongeslagen maar wij staan 5 punten achter. Dit betekent dus dat als we kampioen willen worden (en daar ga ik vanuit) dat we alle komende wedstrijden moeten winnen. Afgaande op de eerste wedstrijd denk ik dat we dat kunnen. Maar dan zullen we meer vanuit onze positie moeten gaan voetballen en het veld in balbezit groter maken.

Daar gaan we deze week weer lekker op trainen. Jullie kunnen stuk voor stuk goed voetballen en keepen, anders zou je niet in D2 ingedeeld zijn. Vanaf nu komt het erop aan dat we allemaal onze taak uitvoeren en het ook tegen een betere tegenstander dan Streefkerk of GSC laten zien. Als het eens niet loopt in de wedstrijd kun je met keihard werken ook een eind komen. 

Dus mannen, laat Oranje Wit maar komen zou ik zeggen. Dat worden leuke en spannende potten. 

Doelpunten makers tegen Streefkerk:

0-1 Jordy, 0-2 Sebastien, 0-3 Sem, 0-4 Jonah, 0-5 Sebastien, 0-6 Sem, 1-7 Jordy.